Jan
08

Sezonske okužbe dihal

Število prehladnih obolenj se povečuje, a je to glede na letni čas pričakovana situacija. Povzročiteljev je več, trenutno se povečuje število potrjenih okužb z respiratornim sincicijskim virusom (RSV). RSV povzroča akutni bronhiolitis oziroma vnetje drobnih dihalnih poti pri majhnih otrocih. Virus se zlahka prenaša preko telesnih stikov z okuženo osebo in z drobnimi kapljicami, ki se sproščajo v zrak ob kašljanju, kihanju in govorjenju. Najboljši zaščitni ukrep pred širjenjem okužb je higiena, zlasti umivanje rok. Pred gripo najučinkoviteje varuje cepljenje proti gripi.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information